Wymarzony prezent – Zbiórka dla Fundacji Cor Meum

Wymarzony prezent – Zbiórka dla Fundacji Cor Meum

Niepołomice działają! Inicjatywa „Działaj w potrzebie”, mimo pandemicznej rzeczywistości, nie odpuszcza. W tym roku pod wodzą Pani Mart Kotary, wspiera naszą fundację.

Jesteśmy wzruszeni i przeszczęśliwi, bo dzięki temu mamy okazję uszczęśliwić dzieci z Hospicjum Domowego. Dziękujemy za dary, za pomysły, za liczne przelewy! Chcesz dołączyć do akcji? Zajrzyj na wydarzenie i zobacz jak można pomóc: >> link do wydarzenia.

Poniżej publikujemy krótką rozmowę z pracownikiem socjalnym z Hospicjum Domowego dla Dzieci, które wspieramy:

Cor Meum: Jak się mają podopieczni Hospicjum Domowego dla Dzieci?

Hospicjum Domowe dla Dzieci: Dziękuję, bardzo różnie. Pod opieką mamy dzieci w różnym wieku i w różnym stanie, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Zaczynając od kilkutygodniowych niemowląt, a kończąc na dwudziestoparolatkach, które towarzyszą nam od początku istnienia naszego Hospicjum. Niektóre dzieci mierzą się z ciężkimi wadami i pomoc nasza ogranicza się do poprawienia komfortu dnia codziennego. Innym dzieciom próbujemy ułatwić integrowanie się z rówieśnikami i korzystać z życia na tyle, na ile jest to dla nich możliwe.

CM: Na czym polega praca z dzieckiem hospicyjnym?
HDD: Przede wszystkim poznajemy pacjenta i rodzinę. Chcemy podarować im odrobinę normalności, biorąc pod uwagę diagnozę dziecka. Opiekujemy się całą rodziną. Jesteśmy powiernikami, pewnego rodzaju psychologami, zawsze służymy radą i pomocą. Mamy też pod stałą kontrolą zdrowie i samopoczucie dziecka, co pozwala z wyprzedzeniem reagować na nieprzewidziane sytuacje. Nasza praca polega na regularnych wizytach pielęgniarki i lekarza. Niezwykle ważna dla naszych dzieci jest rehabilitacja, która w części finansowana jest dzięki Fundacji Cor Meum.

CM: Czym jest dla was praca w hospicjum?
HDD: Jesteśmy blisko z Naszymi Dzieciakami. Wiemy co się dzieje u nich w życiu i w życiu ich rodzin. Wiemy jakie robią postępy, jakie mają plany i marzenia. Chcemy pomóc im je spełniać. Praca z dziećmi to dla nas nie tylko praca, ale też radość, gdy patrzymy na ich rozwój. Cieszy nas to, że jesteśmy w stanie im pomóc. Zawiązuje się więź między drużyną hospicyjną i pacjentem i ta więź trwa i rozwija się wiele dobrych lat – wiele naszych dzieci z powodzeniem uzyskuje pełnoletność i dalej jest pod naszą opieką.

CM: Jak możemy pomóc?
HDD: Pomoc finansowa jest nieoceniona, dzięki niej możemy finansować rehabilitację oraz sprzęt stymulujący dla podopiecznych. Fizjoterapia jest najbardziej pożądana i potrzebna. Wielką ulgą dla rodziców i radością dla dzieci jest też pomoc rzeczowa. Zbiórkę dla Fundacji Cor Meum, która wspiera nasze Dzieciaki, prowadzi Pani Marta Kotara w ramach akcji “Wymarzony Prezent”.

CM: Zwłaszcza teraz, w czasach pandemii każda pomoc jest niezwykle cenna. Musimy odłożyć na bok pomysły na akcje i inne działania statutowe. Musieliśmy odstąpić od realizacji ogólnopolskiej konferencji paliatywnej i zaplanowanych zbiórek. Dziękujemy! W imieniu Dzieciaków i wolontariuszy Fundacji Cor Meum.

Rozmawiała Natalia Miśkiewicz z Fundacji Cor Meum z Edytą Ścigalską, pracownikiem socjalnym z Hospicjum Domowego dla Dzieci.Fundacja Cor Meum z siedzibą w Niepołomicach (KRS 12.03.2019).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *