Podziękowania 2020

Podziękowania 2020

Styczeń to czas podsumowań, z przyjemnością więc cofamy się pamięcią do ostatniego roku, który bez wątpienia był przewrotny i szalony. Pandemia zaskoczyła nas wszystkich, zamroziła większość zaplanowanych działań i pokazała nam co tak naprawdę się liczy. A liczy się drugi człowiek.

Jako Fundacja, w 2020 rok wchodziliśmy z przytupem. Przez cały 2019 planowaliśmy dużą, ogólnopolską konferencję na Zamku w Niepołomicach. W ostatniej chwili nasze majowe plany musieliśmy odwołać, co zrobiliśmy ze smutkiem i rozczarowaniem, bo w marcu, kiedy rozpoczęła się historia koronawirusa w Polsce, mieliśmy wszystko dopięte na ostatni guzik. Na tej konferencji chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wspierali nas w roku 2019 – pierwszym poważnym roku działania fundacji. Nie mieliśmy okazji, dziękujemy więc teraz.

Dziękujemy Szkole Podstawowej w Niepołomicach przy ulicy 3 maja, która przez kolejny rok kompletowała dla nas świąteczne paczki dla dzieci w Hospicjum Domowym w Niepołomicach. 

Dziękujemy Szkole Podstawowej przy ulicy Szkolnej w Niepołomicach za ogrom zebranych dla hospicjum artykułów higienicznych pierwszej potrzeby. Szczególne podziękowania dla Świetlicy Szkolnej i dla Rady Rodziców, które przekazały piękne, świąteczne prace dzieci oraz pieniądze na zakup kosmetyków dla Młodzieży z hospicjum, które wspieramy. Zakupy zostały zrealizowane w drogerii Kosmyk w Niepołomicach, która udzieliła nam znacznych rabatów oraz przekazała dary od siebie.

W 2019 roku, po raz kolejny wsparły nas także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kłaju – za co bardzo dziękujemy. Wraz z opiekunką, Panią Marzanną, przywiozły nam pięknie wykonane stroiki dla pacjentów, których wspieramy.

Do zbiórki prezentowej włączyła się firma z Targowiska – TSN Sp. z o.o. Przysłała nam pełne auto płynów do dezynfekcji, artykułów chemicznych i środków czystości. Dziękujemy!

Od 2014 roku Hospicjum Domowe dla dzieci regularnie wspierane jest przez firmę Woodward z Niepołomic. Najpierw bezpośrednio, teraz przez fundację Cor Meum. Woodward finansuje rehabilitację oraz zajęcia logopedyczne najbardziej potrzebującym dzieciom. To regularna (i ogromna!) pomoc, dzięki której możemy zaplanować działania długoterminowe.

Dziękujemy Pani Barbarze Mendel,właścicielce biura projektu Archon+ z Myślenic, za wkład finansowy w działanie Cor Meum – dzięki niej, zakupiliśmy dwa koncentratory tlenu, które konieczne są w leczeniu długoterminowym naszych pacjentów. 

W ostatnim, pandemicznym roku, wydarzyło się wiele cudów. Pewnego dnia zadzwoniła do nas Pani Marta Kotara, która postanowiła coroczną akcję wymarzony prezent skierować do hospicyjnych dzieci, poprzez nasza Fundację. Lawina dobroci ruszyła! Nie możemy wyjść z podziwu jak wiele osób z Niepołomic i okolicy przyłączyło się do Wymarzonego Prezentu.

Zostaliśmy zasypani artykułami chemicznymi, kosmetykami, sprzętem rehabilitacyjnym, zabawkami, książkami, artykułami papierniczymi i plastycznymi. Każdego dnia docierały do nas nowe paczki i nowe przelewy. Spędziliśmy cztery noce na posegregowaniu, opisaniu i skompletowaniu paczek. Darów było tak wiele, że obdzieliliśmy nimi wszystkie dzieci z Hospicjum Domowego, pełnoletnie dzieciaki z Długoterminowej opieki dla Wentylowanych Mechanicznie oraz dzieci z Przedszkola Integracyjnego Pliszka. Zrobiliśmy ponad sto prezentów, po 3-4 duże torby przypadające na każdy z nich. Dostaliśmy również używane zabawki, gry oraz ubrania, które planujemy rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących pacjentów w późniejszym terminie.

Oprócz mieszkańców Niepołomic, do akcji Wymarzony Prezent włączyły się bezpośrednio firmy oraz placówki:

  • KONTAKT Agencja Ochrony, która zaskoczyła nas pełnym samochodem prezentów zakupionych przez pracowników, dla Hospicyjnych Dzieciaków.
  • Silgan White Cap Polska Sp. z o.o., która zebrała dla nas pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci.
  • MAN Niepołomice zebrał dla nas pieniądze, za które zakupiliśmy pulsoksymetry i sprzęt medyczny. 
  • Ina Capital Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe, które zakupiło huśtawkę i zabawki dla Ani i Nataszy.
  • Szkoła Podstawowa przy ulicy Szkolnej przekazała piękne kartki świąteczne, które trafiły do naszych seniorów hospicyjnych i dzieci.
  • Klub dziecięcy Agatka z Woli Batorskiej, które zorganizowało swoją zbiórkę zabawek i artykułów higienicznych.
  • Rodzice i uczniowie kl. VI a i kl. VII b ze Szkoły  Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach oraz Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym im. Oddziału Regina II Armii Krajowej w Bistuszowej przekazały wspaniałe prezenty oraz imiennie adresowane kartki dla podopiecznych.
  • Klasa VII ze Szkoły podstawowej przy ulicy 3 maja zakupiła maty i piłki do ćwiczeń dla dzieci oraz ręczniki.

W czasie zbiórki Wymarzony Prezent wpłynęło 13 053 zł. Jesteśmy wzruszeni ogromem dobra, jakie nas spotkało w tym roku. Rodzice dzieci dziękują nam za niespodzianki, jakie dzięki społeczności Niepołomickiej mogliśmy podarować. Dzieciaki są przeszczęśliwe, a nam serce rośnie

Od pierwszego telefonu Pani Marty minęły dwa miesiące. W tym czasie zostaliśmy zasypani dobrymi życzeniami, życzliwością i dobrocią. Dzięki tej akcji wiele osób dowiedziało się o Hospicjum Domowym dla Dzieci i o fundacji Cor Meum. Nasza wdzięczność nie zna granic! Mamy nadzieję, że w roku 2021 wspólnie rozwiniemy skrzydła… jeszcze szerzej. DZIĘKUJEMY.

Wykaz rzeczy zebranych podczas akcji Wymarzony Prezent: https://tiny.pl/r5fgh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *